Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

IV POWIATOWY KONKURS PROFILAKTYCZNY

Utworzono dnia 11.12.2019

Serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół podstawowych z terenu Powiatu Świdwińskiego do uczestniczenia w IV edycji Powiatowego Konkursu Profilaktycznego, który zgodnie z tradycją odbywa się w szkole, która w minionym roku zajęła zaszczytne pierwsze miejsce. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w związku z powyższym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rąbinie 17.12.2019r., o godzinie 09:00. 

Konkursu ma na celu  propagowanie wśród młodych ludzi właściwych postaw, zdrowia i wolności od używek. Ponad to rozwijać w uczestnikach kreatywność, współpracę, poczcie dobrej i mądrej zabawy, a także umożliwienie zaprezentowania swojej wiedzy.

0rganizator konkursu złożył wniosek o zamieszczenie wydarzenia w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, a ponad to wniósł o honorowy patronat Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Podczas spotkania uczniów klas ósmych zostanie sprawdzona ich wiedza i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zdrowego trybu życia w tym odżywiania, przeciwdziałania chorobą cywilizacyjnym, asertywności, profilaktyki uzależnień, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, odpowiedzialności prawnej, szkodliwości spożywania napojów energetycznych, przeciwdziałania przemocy. Uczniowie będą mieli do wykonania zadania, których poprawne wykonanie oceniać będzie jury w składzie: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji,  Asystent Sędziego w Sądzie Rejonowym w Białogardzie VII Zamiejscowy Wydział Karny, Asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Inspekcji Sanitarnej w Świdwinie,  przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, Przewodniczący Rady Powiatu Świdwińskiego.  Zaproszeni goście wzbogacą konkurs swoją wiedzą i doświadczeniem przekazując uczestnikom wiele cennych informacji podczas wykonywania poszczególnych zadań konkursowych.

                                                                              Z poważaniem

Monika Makowska

                    Dyrektor PP-P w Połczynie Zdroju

         Katarzyna Pedrycz

             Dyrektor ZSP w Rąbinie

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 145

W poprzednim miesiącu: 179

Wszystkich: 3473