Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Połczynie - Zdroju

Metoda Tomatisa

Metoda Tomatisa® to program składający się z fazy pasywnej polegającej na słuchaniu oraz z fazy aktywnej, polegającej na ekspresji głosowej. Jak każda metoda pedagogiczna, również Metoda Tomatisa® powinna być stosowana w sposób odpowiednio intensywny, powtarzany i przedzielony okresami przerw, które służą przyswojeniu jej efektów. Każdy program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika i dobrany przez certyfikowanego specjalistę Metody Tomatisa po przeprowadzeniu ogólnego bilansu uwagi słuchowej.

Przebieg terapii:

• PROGRAMY SŁUCHOWE (FAZA PASYWNA) - 1h30 lub 3 sesje, każda przez 13 dni, maksymalnie po 2 godziny dziennie

• Sesje słuchowe polegają na słuchaniu programu muzycznego odpowiednio dobranego przez specjalistę. Do słuchania służy urządzenie TalksUp®. TalksUp® jest lekki i małych rozmiarów. W większości przypadków możliwe jest słuchanie programu w domu lub też w gabinecie specjalisty. Ponieważ urządzenie jest przenośne i może działać ze słuchawkami bezprzewodowymi, umożliwia bezproblemowe poruszanie się w trakcie sesji. Podczas słuchania zalecane jest odprężenie. Nie jest wymagane wykonywanie żadnych konkretnych czynności: można rysować, chodzić, bawić się, gotować itd. Należy natomiast unikać każdej czynności, która może nam się wydawać stresująca lub wymaga zbyt dużego skupienia uwagi. Ponadto niewskazane jest żucie gumy czy jedzenie, a także korzystanie z urządzeń elektronicznych (unikamy wpatrywania się w ekran).

• Czas, częstotliwość i liczbę seansów określa wybrany przez Państwa specjalista Metody Tomatisa®. Na ogół program zawiera seanse maksymalnie 2-godzinne, rozłożone na dwa lub trzy okresy (sesje) liczące po 13 dni każdy.

• Pomiędzy sesjami należy zrobić kilkutygodniową przerwę. Przerwy można nazwać „fazami przyswajania” efektów Metody. Po przerwie odbywają się testy i rozmowy poprzedzające kolejną sesję programu słuchowego.

ZAŁĄCZNIKI:

  • GRAFIKA_TOMATIS
    Utworzono dnia 18.01.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny