Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Połczynie - Zdroju

Metoda Warnkego

METODA WARNKEGO. UCZE SIĘ Z RADOŚCIĄ

             Metoda opracowana przez Freda Warnke, kierowana jest do dzieci, u których występują trudności w zakresie poprawnego czytania, pisania, mówienia, dysleksji. Z metody tej korzystają również osoby z zaburzeniami percepcji słuchowej, koncentracji uwagi, pamięci, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Metoda Warnkego skupia się na przyczynach problemów, a nie na objawach. 

              W oparciu o wynik uzyskany w procesie diagnozy, terapeuta opracowuje program treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka.

              Trening funkcji podstawowych prowadzi się za pomocą Brain-Boy-Universal, poręcznego urządzenia, za pomocą którego dzieci w formie zabawy trenują łącznie osiem funkcji słyszenia centralnego, widzenia i motoryki, osiągając bardzo dobre rezultaty.

               Metoda Warnkego, dzięki kompleksowemu postępowaniu diagnostycznemu i indywidualnie dobranemu programowi treningowemu, pozwala dziecku na poprawę funkcjonowania w zakresie centralnego przetwarzania słuchowego, wzrokowego, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz słuchowo-ruchowej, a także w obszarze spostrzegania własnej motoryki i równowagi. 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny