Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Połczynie - Zdroju

Terapia czaszkowo - krzyżowa

Terapia czaszkowo – krzyżowa jest rodzajem terapii manualnej.

Praca terapeuty skupia się na wspieraniu zasobów klienta, towarzyszeniu mu w procesie zdrowienia. Delikatnym dotyk dłoni terapeuty normalizuje przepływ płynów w organizmie klienta. W ciele człowieka występują trzy rytmy fizjologiczne – rytm oddechowy, rytm bicia serca i rytm płynu mózgowo – rdzeniowego. Terapeuta normalizuję pracę ostatniego z nich. W efekcie następuje rozluźnienie tkanki łącznej i uwolnienie skumulowanej w niej emocji, która już nie służy człowiekowi.

Terapia czaszkowo – krzyżowa pozwala uwolnić napięcie powstałe w ciele w wyniku stresu dnia codziennego, wczesnodziecięcego, przebytych urazów oraz zdarzeń traumatycznych. Niewyrażone emocje kumulują się w komórkach, tkankach, organach powodując dyskomfort psychiczny i fizyczny, a w konsekwencji choroby przewlekłe.

Wskazaniem do podjęcia terapii czaszkowo – krzyżowej są takie schorzenia jak: lęki, depresja, autyzm, Zespół Aspergera, zaburzenia osobowości, nadpobudliwość, kłopoty z nauką, koncentracją, bóle i zawroty głowy, migreny, zapalenia uszu, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, bolesne napięcia barków, bóle oczu, zapalenie ucha, zapalenie zatok, bóle w stawie skroniowo- żuchwowym, wady wymowy, bóle powstałe w wyniku wypadków komunikacyjnych i wiele innych.

Metoda kieruje swoje oddziaływania do każdej grupy wiekowej. Jest świetnym uzupełnieniem klasycznej pracy psychoterapeutycznej

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny